Giriş Kayıt

Giriş

TrForce

Guardians of the Light ve Colossus guildlerimizde sizleride aramızda görmek isteriz.
Guildlerimize katılmak için Darth Malgus Server'ında bulunmanız ve sitemize üye olmanız yeterlidir.

Enson Forum Yazıları

• Görüntülenecek mesaj yok

Günün Programı

Cuma, 19 Nisan 2024
No events today

Gelecek Program

Entinlik Yok
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Operasyon Duyurusu 23/02/2015

Operasyon Duyurusu 23/02/2015 9 yıl 1 ay önce #449

• Lamilee
  • Lamilee Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 150
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 8
Hepinizin malumu olduğu üzere son günlerde operasyon yapacak yeter sayıya ulaşmakta zorlanır olduk.

Bildiğim kadarıyla guildimizde operasyon yapmaya hazır aşağıdaki kişiler ve karakterler mevcuttur.

Murat Abi; K'yar (Sage/Healer), Alchar (Commando/DPS), Fitzmelton (Gunslinger/Dps)
Selim; (Hileyn/Gunslinger), Oddrairth (Vanguard/tank)
Tunç; Vinmar (Guardian/Tank), Dysoro (Sage/DPS)
Alican; Alijoe (Sentinel), P'yrdusk (Commando/Healer)
Sezer; Tosun (Shadow/DPS), Zepastiro (Commando/DPS)
Ejder Abi; Xxkomandoxx (Commando/DPS)
Özlem; Nigerpapillo (Sage/Healer)
Kaan; Jhoggark (Sage/DPS) Q'uagemy (Sentinel)
Hasan; Elrianok (Sentinel)
Onur; Seku (Guardian/Tank), Djeku (Scoundrel/Healer)
Mete; Aintzish (Gunslinger), Bordello (Sentinel)

Alper abinin özel durumu nedeniyle ne zaman müsait olacağını bilemiyorum o yüzden buraya yazmadım kendisi ekleyebilir. Ayrıca yukarıdaki listede yer almayan ve opslarda görev almak isteyen olursa buraya eklerse sevinirim.

Çarşamba günleri 21:00'da Ravagers SM 8M ops organize etmek istiyorum. Bu sebeple Çarşamba günleri müsait olanlar bildirirse sevinirim. Eğer müsait değilse ne zaman müsait olabilirsiniz onu da yazarsanız iyi olur. Her hafta çarşamba günü online olamayacak olanlar lütfen bu başlığa yazsın haberimiz olsun. Ayrıca perşembe veya cumartesi günleri Temple of Sacrifice'i da denemek istiyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Operasyon Duyurusu 23/02/2015 9 yıl 1 ay önce #450

• Rymorea
  • Rymorea Kullanıcısının Avatarı
  • Elite Member
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 4
Duruma baglı olarak katılmak isterim. Commando/DPS olarak. OP öncesinde son durumu bildireceğim.

Operasyon Duyurusu 23/02/2015 9 yıl 1 ay önce #451

• Lamilee
  • Moderator
Basligi acarken bu haftanin gree oldugunu unutmusum. Eger gree yapmak istiyorsaniz onu ben organize edemem bilmiyorum cunku.

Operasyon Duyurusu 23/02/2015 9 yıl 1 ay önce #452

• Rymorea
  • Rymorea Kullanıcısının Avatarı
  • Elite Member
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 4
Perote yazan:
Basligi acarken bu haftanin gree oldugunu unutmusum. Eger gree yapmak istiyorsaniz onu ben organize edemem bilmiyorum cunku.

Haklısın Gree Etkinlik haftası başlıyor. İlk defa yapacaklara bilgiş vermek için bişiler yazayım. Senede 1 kere yapılan bir etkinlik olduğundan dolayı kaçırılmaması gereken bir hafta. Ilum gezegeninin uzak ucunda baslıyor. Fleetden haberler ekranına basarak gorev başlatılıyor. Ilum gezegenine ulaşıldığında Gorev terminalinden gunluk 4 adet normal 1 adet heroic4 gorev alınabiliyor. Ancak Reputation olarak newcomer olana kadar weekly gorevler açık değil. Haftalık gorev için newcomer olunduğunda vendordan tapınağa girmek için 1K kredi ile gorev item alınıyor. tapınakda ki gorev yapıldığında etkinliğin haftalık operasyon gorevine girme hakkı kazanılıyor.. Her karakter icin 1 kere lik ozel gorev tapınakdan ayrıca alınıyor.
Gree etkinliğin diğer etkinliklerden farkı oyundaki offhand legacy silahların sadece bu etkinlik kapsamında toplanan itemlar ile reputation vendordan satılıyor olması. Bu itemlar sadece heroic4 görevden ve operasyon dan toplanıyor. heroicden 1 er op dan hikayede 6+2 hardmode da 6+4 adet düşüyor.. Reputation olarak Legend olanlar için Gorev terminalinde özel bir gorev daha var. vendordan alınan özel bir pet ile gezegenlerde belli bölgelere gidilerek tamamlanıyor.

Tüm görevler 50+ charlar için boost gelerek yapılan gorevler. Heroiclerde biraz zor tank ve healer gerekiyor kesilecek olan droid biraz belalı.
Geçen seneki etkinlikdenhatırladıklarım bunlar.

Operasyon Duyurusu 23/02/2015 9 yıl 1 ay önce #453

• Lamilee
  • Moderator
ToS ta underlurkerdan sonrasi icin save de aldim. Daha ne yapayim.

Operasyon Duyurusu 23/02/2015 9 yıl 1 ay önce #462

• Lamilee
  • Moderator
Görünüşe göre, yukarıda belirttiğim listeden operasyon yapmaya müsait insan sayısı son gelişmeler neticesinde 8'in altına inmiştir.

1- Arkadaşlarımızın çoğu preferred playerlar, 1 ops pass'ın fiyatı güncel durumda serverimizde 750k civarında. Bu paraya 2 boss kesebiliyoruz, astarı yüzünden pahalıya geliyor.

2 - Operasyon tanklama tecrübesi ve geari olan Main tankımız oyunu bırakmış, yerine geçebilecek yedeğimiz yoktur.

3 - Mevcut durumda 60 lvl ops'lar için oldukça iyi bilgisayarlar gerekiyor frame rateler düşük olduğundan zorlanan arkadaşlarımız var.

4 - Serverin popülasyon durumu göz önünde bulundurulduğunda 8 kişilik ops'u dolduracak sayıda Türk arkadaş bulmak imkansız gibidir. Yabancılarla ops yapmak istersek bazı arkadaşlarımızın ingilizcesi yetersiz olduğundan sıkıntı olacak.

* Hali hazırda SM 60 lvl ops yapmanın şartı; tank/dps ve healerler için minimum 186 item level, augmentli gear sahibi olmak; tanklar için 50k üzeri HP'ye sahip olmak, DPS'ler için dummy'de asgari 2,5k DPS yapmak ve %110 accuracy ratinge sahip olmak, healerlar için ise yaklaşık %6 alacrity sahibi olmaktır. Bütün arkadaşların stim bulundurması mecburidir. Bilgisayarlarınızın frame rate per second olarak ops içerisinde 15'in altına düşmesi tehlike arz etmektedir. Bu durumda grafikleri lowesta düşürmekte yararsız zira bu seferde altınızda çıkan alan damagelar görünmüyor. Eğer MDPS oynamak istiyorsanız (sentinel, guardian, vanguard) 60 fps'in altı, 3k dps'in altı teklif bile etmesin yarardan çok zararı oluyor. Ama ben sentinel seviyorum geçerli bir sebep değildir, bizde seviyoruz keyfimizden commando oynamıyoruz yapacak birşey yok.

Guildimizin bir başka sorunuda içinde bulunduğum 1 sene zarfında Ali, Murat Abi ve Özlem dışında 1 tek dahi healer bulamamış olmamızdır. Türklerin healinge olan düşmanlığının sebebini bilmiyorum. Ben heal yaparım, ama o zamanda tankımız yok. Oyuna her başlayan direk sentinel veya shadow açıyor. Bu şekilde Türk guildi ile etkin PvE yapmak imkansızdır. Sonuçta Ali ve Özlem'inde canı var onlarda arada bir heal dışında birşey yapsınlar.

Bunları şu yüzden yazıyorum, eğer hasbelkader guildimize yeni katılacak arkadaşlar olursa, healer ve tank oynamayı da göze alsınlar, yoksa "yaaa burada ops niye olmuyor" demesinler TS'ye girip lütfen. Yeni bu oyunla ilgilenenler için söylüyorum, 1 den fazla Sentinel/Marauder ile değil ops, FP bile yapılmaz. Hatta PvP'de de çok kötüler, lütfen Allah rızası için işe yarar bir class levelleyin. Her sorana söylüyorum sentinel/marauder kötü diye yine gidip onu kasıyorlar. Tank oynamayacaksanız guardian/juggernautta kasmayın, kasarsanızda bana gelip gelip burada niye aktivite yok demeyin lütfen. Aktivie olsa bile marauder/sentinel olarak o aktiviteye giremesiniz. Class bildiğin kötü, nokta.

Bu noktada, Oğuz'dan yardım istemeyi düşünüyorum. Selim ile ben tanklarsak, Ali ile Özlem heallerse (Özlem'in PC sorununun çözüldüğü zaman) kalan 4 dps'i bulma olasılığımız var. Şimdilik mümkün görünmüyor, o yüzden bir süre ops düzenleme girişiminde bulunmayacağım. Hali hazırda 1 healer, 1 tank ve 1 dps ihtiyacımız var. Bir iki hafta içerisinde ne olacak izleyip görelim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Rymorea
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye

Kara Liste

Ortak kara listeye ulaşmak için buraya tıklayın

Üyelik Şartları

Üyelik Şart ve Koşullarını okumak için tıklayın