Giriş Kayıt

Giriş

TrForce

Guardians of the Light ve Colossus guildlerimizde sizleride aramızda görmek isteriz.
Guildlerimize katılmak için Darth Malgus Server'ında bulunmanız ve sitemize üye olmanız yeterlidir.

Enson Forum Yazıları

• Görüntülenecek mesaj yok

Günün Programı

Cuma, 29 Mart 2024
No events today

Gelecek Program

Entinlik Yok

BAŞLIK: Zoysith - Swtor Oyun Düzeni - F2p

Zoysith - Swtor Oyun Düzeni - F2p 7 yıl 1 ay önce #1041

• zoysith
  • zoysith Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Member
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 3
Merhaba arkadaşlar oynadığımız bu oyun Bioware tarafından geliştirilip EA Games tarafından yayınlanan Star Wars: The Old Republic oyunudur . belirli zamanlarda pack denilen yüklemeler sonucu bizim ve oyun dünyasındaki tüm oyuncular bu packleri yüklemek tedirler. oyuncularımız arasında bazen bir yükleme sorunu olduğu gibi oyuna girememe sorunu da olabilir . bunun için ilk evvela yükleme sorununu %99 cözümlemek icin .

Trforce.com sayfasında forumlarda bahsedilen oyuna girememe sorununu açıklayan yöneticilerimizden Alchar beyden alıntı yaparak bahsettiğim yükleme sorununu açıklayalım isterseniz.

X:\Swtor\Star Wars-The Old Republic\Assets
X:\Swtor\Star Wars-The Old Republic\Movies
X:\Swtor\Star Wars-The Old Republic\swtor

bu üç directory nin (klasörün) yedeğini alın,
oyunu uninstall edip yeniden kurun,
launcher penceresi geldiğinde oyunu kapatın,
ardından aşağıdaki launcher.settings dosyasının içini açarak gerekli düzenlemeleri yapın
yedeğini aldığınız üç directory i (klasoru) oyunu kurduğunuz yere kopyalayın
oyunu kurduğunuz yerdeki bitraider directory sini silin sorun çözülecektir.

Asağıda yüklenmesini istedigim bazı dosyaları degistirmeniz gerekmektedir.bu dosya sadece bir dosya olup adı

launcher.settings -> dosyasıdır içini açıp asağıdaki gibi değerleri değiştirmeniz gerekmektedir. isterseniz bu dosyanın yedeğini alabilirsiniz.

{ "Login": ""
, "LastProduct": ""
, "downloadRate": "0"
, "language": "en-us"
, "TestServerAccess": "No"
, "SpecHash": "4231981618.3709303390,688456101.2900877729,3369461342.1254245827,263386950.120682340,3888049581.3716375451,111144754.1619837419,4213445009.826430718,2130340026.201253792,3597708014.3602427760,3718396824.2474806610,3588060071.4110785894,3752375862.4205248723,"
, "AutoClose": "NONE"
, "KillKillProc": "false"
, "LastMode": "PROD"
, "PatchingMode": "{ \"swtor\": \"SSN\"}"
, "bitraider_download_complete": { }
, "log_levels": "INFO,SSNFO,ERROR"
, "bitraider_disable": "true"
, "DevLogin": ""
, "EnableAutoEnvironment": "false"
, "LastEnvironment": ""
, "loglevels": "INFO,SSNFO,ERROR"
, "P2PEnabled": "false"
, "enableRateLimit": "false"
, "uploadRate": "0"
, "InternalLaunchpad": "null"
, "InternalGamepad": "null"
, "ExternalLaunchpad": "null"
, "ExternalGamepad": "null"
, "HardPatcherMode": "PROD"
, "PickedEnvironments": "swtor"
}

Buraya kadar . hepsini kopyalayıp . Save edebilirsiniz .
bu işlem bir kerelige mahsus yapılır daha sonra gelen packlerin hepsi sorunsuz olarak yüklenmektedir

Hesaplardan ve özelliklerinden bahsetmek istiyorum .
oyuna istediginiz sekilde bağlana bilirsiniz . örneğin

*F2p . (Free to play) = Anlamı sudur . bedava oynayan oyuncu anlamına gelmektedir.hiç para vermeden oynaya bilen oyuncudur.
Lvl 20 ye kadar mail adresi bile gerekmeden oynanır. (max 50 LvL) max 200 k

*Pref oyuncu = Daha önce subscribe olmus yani (oyunun oyun süresince oynamak icin para vermis ama oyun zaman süresi bittiginden . yani oynama süresi kalmadığında para vermeden oynayan) bundan sonra eğer subscribe almassa para vermeden oynayacağı süre zarfıdır . max 350 k credi limitli. lvl enson pack aldıgı lvl için gecerlidir .

*Reflink subscribe = Subscribe süre bittikten sonra veya subscribe halindeyken bir baska oyuncunun referal linkine tıklanması sonucu 7 gün oyun süresinin eklendiği subscribe olarak oyuncunun oynaması durumudur.

*Subscribe oyuncu = Para vermis ve veriyor olan . aylık olarak yada belirli dönemlerde para ödeyerek oyunun bazı özel fonksiyonlarını (ops ve bazı özel gezegen ve itemleri kullana bilme özelliklerini ayrıca crewskill gibi . (crewleme = yapma üretme ) kullana bilen oyun içerisinde özgürce para depolama limiti olmadan istediği gibi kullana bildiği hesap türüdür.

Hesap türlerini biraz kıyaslarsak bazı özelliklerini vermek istiyorum.

F2P Oyuncu Genel Özellikleri :

F2P oyuncu masaüstündeki launcher oyun giriş simgesine tıkladıktan sonra bir kullanıcı adı
Display name =( Account - Hesap adı)
Passworld = Şifre Girmek zorundadır .
Security Key = özel şifre . Güvenlik Anahtarı

(ileride Girile bilir başlangıçta gerekmez - Subscribe veya Pref kullanır)

ben Remember this Account = bu hesabı hatırla tick ini tıklıyorum böylelikle hesabı tekrar tekrar yazmak zorunda kalmıyorum eğer
yazılmassa her defasında kullanıcı adınızı yazmanız gerekir.

Oyuna yüklemeler bittiğinde biraz bekliyoruz . Play yazısı parlıyor tıklayıp oyuna giriyoruz. Bizim oynadığımız servar adı Europe sekmesinde
" The Red Eclipse " serverıdır.

Bu server a tıkladığımızda Starwars : Old Republic yazan en alttaki Create Charakter Düğmesine tıklıyoruz.
Karşımıza 2 seçenek cıkıyor. Bunlar kısaca Rep ve imp dedigimiz .

The Galactic Republic yada The Sith Empire den birini tıklıyoruz. ben örneğin Rep tarafında bir karakter acmak istiyorum . gelin birazda Karakterleri
tanıyalım.

oyunda rol yaparak oynuyacağımız icin hangisini sececegimize karar vermek gerekiyor . Sınıflar

Rep Tarafı Mirror Karşılıkları aynı özelliklere sahiptirler tek farkı bulundukları taraf ve görselliktir.

Republic

Jeji Knight
Jedi Consular
Smuggler
Trooper
----
----
İmperial

Sith Warrior
Sith İnquisitor
İmperial Agent
Bounty Hunter

bu sınıflarda bulundukları görev gereği kendi aralarında her biri 3 er kısma ayrılır ki buda bize oyundaki görevimizi belirler.
Biz Charakter Create kısmına geri dönelim.
Ben bir komando karakteri acmak istiyorum . bunun için . republic tarafında commando simgesine tıklıyorum eğer ki legacy olarak daha önce bir
legacy ırk almadıysanız karsınıza 3 ırk geliyor bunlar . insan ırkı , Cyborg , ve Zabrak ırkıdır . zabrak ırkının farklı bir özelliği vardır . imperial de farklı
republicte farklı bir görünüme sahiptir . bunu acmak icin yani aynı görünümde Zabrak ırkı acabilmek icin ya satın almanız legacy olarak GTN veya
CC ile yada Chapter III ün sonunda class mission görevlerini bitirmiş olmanız gerekmektedir. bu anlattığım ileri bir bilgi dir biz ileride bu konularada
degineceğiz.

Comando Classımızı acıyoruz . ben insan ırkını acıyorum gerekli ayarlamaları yapıyorum göz rengini sacını hatta cinsiyeti belirledikten sonra
oyuna giriyorum.
Bu arada bazı özelliklerimiz ileride alına bilir örnegin göz rengi sac sitili hatta ırklar bile.kısa bir intro ve oyun diyalogundan sonra oyuna giriyoruz.

karşıma 1 tane skill bar (yetenek bar) geldi . Normalde bir subscribe 6 hücre barına sahiptir ama bir F2p 2 taneye sahiptir. burada bir Quic bar var
ve etrafım bos bunu ayarlama yapıcaz simdi karakterimizin hemen sagında bir + işareti var ona tıklayıp size ileride yardım edecek bir kac ufak
ayarlama yapıyoruz.

Advanced ı secerseniz kendi heal (hayat ) ve skill yetenek yüzdenizi gösteren bir bar acılır .buradan devam ediyoruz .bazı kısa yollarımız var .
bunlardan bazıları acil olarak öğrenilmesi gerekenler.

I tuşu = invanter'i acma başlangıçta 30 hücre 3 sıradır (max 80 olur)
C tuşu = karakter özellikleri
P tuşu =Ability skilleri ki bu bazen bazı skilleri yanlışlıkla kaybettiğimizde buradan sürükle bırak mantıgıyla tekrar eski yerine koymamıza yarar.
K tuşu = Combat yani oyundaki göreviniz anlamına gelir bunu ileride değistirmeyi anlatacagız genel olarak Fleet ten yapılır.
U tuşu = Genel olarak Guild evine veya evlerine , kendi evimize , hatta bir arkadasımızı kendi evimize davette kullanmak icin kullanacagımız tustur.
G tuşu = guild tusu . o andaki guildeki online kişileri gösterir.
L tuşu = Log . oyundaki görevlerin bulunduğu kısımdır . buradan görevleri activ veya passive edebiliriz.
Z tuşu= genel olarak kullanmakta oldugumuz silahın kullanıma hazır hale gelecek sekilde konumlandırır.
X tuşu = Karakter o kunum itibariyle oturur. mesela diğer oyuncuları bekmek anlamına gelir . yada afk anlamında kullanıla bilir.
Afk (Away from Keyboard ) klavyeden uzakta anlamındadır.
B tuşu = Crew skill yapmak icin compain (Yardımcı Eş Takipçi ) görev vermeye gönderdiğimiz yerdir.
*Bazen yanlıslıkla bir tusa basılı kaldıgınızda nedenini anlaya madıgınız sebepten dolayı yavaslarız bunu klavyenin sagındaki 8 in üzerindeki /
(bölü işareti ) ile eski hızınıza kavusa bilirsiniz. yada bir yere takıldığınızda /stuck yazarakta sizi uygun bir yere bıraka bilir.

simdi ise bazı genel özelliklerini anlatacagım .

F2P oyuncu Bioware in geliştirdiği EA Games tarafından yayınlanan Star Wars: The Old Republic oyununu tanıtım amacıyla oynar oyunun asıl
güzel ve eğlenceli kısmı class missionlarını bitirdiğimiz zaman (Chapter III ) den sonra baslar.

F2p nin inventer'i başlangıçta 3 gözlüdür ve 5.000 Credi ile bir hücre blogu yani 10 hücre acıla bilir bu olayla 4cü hücre blogunu aca bilirsiniz.
. ardından 20.000 credi ile 5 ci hücre blogunu acabilirsiniz . toplamda 5 X10 = yani 50 hücre acmıs olursunuz.
Daha fazla hücre acmak istiyorsak " unlock =invanter'i modüle " dedigimiz itemlerden almalıyız almaz isek limitimiz max 50 hücre de kalır.

F2p Oyuncular lvl 10 olmadan konusamazlar konusma dediğim diger oyunculara yazamazlar. lvl 10 dan sonra bu özellik acılır .
ayrıca lvl 10 a gelmeden Fleet te gidemezler ve hızlı bir sekilde kosamazlar.

F2p nin özelliklerinde max limiti bir story mode durumu yani LVL 50 ye kadardır yani. hangi class olursa olsun corella gezegeni story mod bitimi
kadar dır. max credi limiti 200.000 Credi dir

Bir F2p Quic Travel denilen hızlı bir yer degistirmeye sahiptir. Ama süresi diğer oyunculardan biraz değil baya bir fazladır.
Toplamda 26 Dk bekleme cooldown u vardır . fleet te gidisi ise 3 saat beklemelidir.
Bunları zaman içerisinde zamanlarını düsüre biliriz ama bunun icin legacy Lvl dedigimiz (max 50 limitli) belli baslı lvl lere cıkarmamız gerekir
örnegin lvl 5 de birinci seviye , lvl 10 da ikinci seviye lvl 15 ücüncü seviye ,lvl düzenlenmesi. daha sonra bu lvl lere ulasınca crediyle
tabi max 200 k crediyle zamanını kısalta biliriz. yada direk itemlerini alarak cooldown süresini azalta bilirsiniz.

Bir F2p Oyuncunun Cargo Bay ı olmamaktadır Cargo Bay . kendi kişisel itemlerinizi kendi üzerinizdeki inventoryde bulundurmak yerine
strongholda (Evimizde) yada guild bankasında yada fleette yada gemimizde bıraktıgımız itemleri koydugumuz sandık gibi bir dolaptır
.buna karsın oyunda bize hediye olarak gelen 2 kutu vardır kısaca pilot elbiseleri denir bunlar ise legacy dir ve icerisine doldurularak
(modifikasyon itemleri - mod - armoring - Enhancement - Dye vb. ) her karakterin kullana bileceği armorlar itemlerdir .
farklı olarak silahta ek olarak tune denilen bir efek kutusu daha vardır görsellik katar.
Ayrıca bazı Legacy itemler en cabuk olarak fleette düsük lvl modifikasyonun yanındaki vendor de satılmaktadır.

F2p oyuncunun crewleme özelliği sınırlıdır diğer oyuncular . Gathering (4) , Crafting (6), Mission (4) olarak 3 tane crewskile sahip iken .
F2p sadece 1 taneye sahiptir bu 14 crew skilden sadece 1 tanesine sahip olabilir .benim düsüncem modifikasyon icin credi lazım credi de
Slicing adındaki gathering skillidir ve toplanıldıgında size canta seklinde bir item mi inventory de koyar bunu tıklayarak hesabınıza
arakterinize credi gecmis olur.

F2p Oyuncu mailleri okuya bilir ama mail atamaz . trade yani ticareti sadece GTN den Galactic trade Network ten alıs veris yapabilir alımda
sınır yoktur ama satıs sadece 2 taneye kadardır GTN sabit bir % 6 kesintiyle size 1 saat sonra parayı gönderir satıcıysanız itemin parasını
1 saat sonra alırsınız yani sattıgınız malın %94 ünü ama alıcıysanız itemi anında ala bilirsiniz. tabi eger bir Subscribe mail yoluyla size mail
atarsa aldıgınız itemi veya crediyi maili bu da farklı bir ticaret anlayısı olarak düsünüle bilir.

F2p oyuncu armor olarak mavi - yesil - beyaz - kırmızı itemleri kendi class lasına göre kullana bilir .
örneğin light armor kullanan yani sage / shadow ile sorcerer / assassin light armor kullanır ve diğer armorları kullanamazlar . bunun yanında
heavy armor kullanan classlar neredeyse tüm armorları kullana bilirler. fakat bir F2p Mor itemleri kullanamaz ozel durumlar haric .bunun icin
farklı bir item Artifact itemi kullandıktan sonra mor itemi kullana bilir bu F2p oyuncu icin bence cok lüxs bir birseydir ama yapılabilirliği vardır.

Benim oyun tarzım ve düsüncem legacy armorları alıp icini degiştirerek oynamaktır. böylece hem item kalabalığı yapılmaz hemde sabit bir armor
olur .kafa karıstırmaz. isterseniz modifikasyonda üzerine basarsınız yada cıkartıp .vendor a satarsınız. ama kabuk denilen bir olgudan
bahsetmeden gecemiyecem . kabul sadece görselliktir .
C harfine bastıgımızda karakter özelliklerinin yanında sırayla 1,2,3,4 gibi toplam 16 tane olan kabuk vardır bunun anlamı 16 farkı görünüme
sahip olabiliriz demek oluyor . tabi 200 k limitle nereye gide bilirse.

Bazı Kısayol ve kolay lık sağlayan durumlar.
örnegin itemlerimiz legacy veya ici dolu modifiye li halindeyken .

CTRL + Mause un sağ tusuyla item'im icini görebilirsiniz.
CTRL + Mause un sol tusu ise o an tıkladığınız item'im sizdeki görünümünü gösterir.
Son Düzenleme: 7 yıl 1 ay önce yazan zoysith.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Alchar, Alpha, Rodha, Yoqeed
Sayfa oluşturma zamanı: 0.384 saniye

Kara Liste

Ortak kara listeye ulaşmak için buraya tıklayın

Üyelik Şartları

Üyelik Şart ve Koşullarını okumak için tıklayın